Jak znaleźć klucz do naszej kreatywności?

Kreatywność jest cechą, który my ludzie posiadamy, aby tworzyć, wymyślać, produkować, mieć więcej zasobów i ulepszać. Cecha ta pomaga nam również w podejmowaniu decyzji, a nawet w poznaniu sposobów rozwiązywania konfliktów, które stawia przed nami życie. Dlatego bycie kreatywnym jest niezbędne do życia. Jak jednak pobudzić tę kreatywność?

Co to znaczy być kreatywnym?

Kreatywność to nie tylko posiadanie dobrych pomysłów. Jest to umiejętność znalezienia najlepszego rozwiązania wyzwania lub problemu w sposób innowacyjny i trwały; takiego, które zaskakuje i motywuje. A kultywowanie twórczego życia oznacza osiągnięcie stylu życia, którego pragniesz z wdzięcznością i samorealizacją.

Nie zaprzeczymy, że pozostanie kreatywnym staje się coraz trudniejsze. Ale dlaczego tak jest? Otrzymujemy więcej informacji niż jesteśmy w stanie przetworzyć, a społeczeństwo „zmusza” nas do bycia najlepszym we wszystkim i robienia tego w określony sposób, aby być kimś w życiu. Dlatego jednym z głównych kluczy do bycia bardziej kreatywnym jest umiejętność rozłączenia się i odpoczynku.

Jak znaleźć klucz do naszej kreatywności?

Odpoczynek wydaje się być jedną z najgorszych opcji, gdy jesteśmy przeciążeni pracą lub mamy bardzo aktywne życie osobiste i społeczne. Wydaje się, że jeśli odpoczywamy, to tracimy czas. Neuronaukowcy udowodnili jednak, że nasze mózgi wciąż pracują, kiedy odpoczywamy. To wcale nie jest bezproduktywne i kiedy pozwalamy sobie na odpoczynek, dajemy podświadomości przestrzeń do dalszej integracji i łączenia.

Jest wiele sposobów na odpoczynek i nie musi on być długotrwały. Chodzi o to, by zintensyfikować te chwile, by wykorzystać je jak najlepiej. Kultywując odpoczynek możemy ponownie połączyć się z tą iluzją robienia tego, co chcemy robić, co nas spełnia, i znaleźć sposób, by to osiągnąć. Niezawodną wskazówką jest również czytanie książek. W https://poczytam.pl poznasz najlepsze tytuł książek, które pobudzą Twoją kreatywność.

Wszyscy możemy być kreatywni

Prawdą jest, że profesjonaliści, którzy pracują w tym, co zawsze nazywaliśmy „światem kreatywnym”, tacy jak projektanci, publicyści, ilustratorzy, pisarze, fotografowie itp. nigdy nie przestają tworzyć innowacyjnych i twórczych projektów. Ale w dzisiejszych czasach kreatywność jest podstawowym narzędziem każdego z nas do dalszego rozwoju. I wszyscy możemy być kreatywni.